Zajęcia

Nasze zajęcia prowadzone są przez następujących instruktorów:

Metoda Feldenkraisa - Ewa Paszkowska - Demidowska (filozof, terapeuta ruchowy i nauczyciel Metody Feldenkraisa), Maria Demidowska - Daniłoś (rehabilitant, trener osobisty), Urszula Adamczyk (prowadząca) - instruktorka zajęć tanecznych, opartych na muzyce latynoskiej.

Poniedziałki i środy godz. 18.00

Lekcje świadomego ruchu wg Moshe Feldenkraisa

W trakcie tych zajęć ruch służy nam nie tylko do zwiększania poziomu naszej sprawności, ale również do poznawania siebie. Obserwujemy, jak ruch zmienia nas na poziomie szkieletarnym i mięśniowym. Z tego poziomu uczymy się rozpoznawać sekwencje ruchowe, które zwiększają poziom wewnętrznego dobrostanu, zaś te, które budzą w nas niepokój albo wręcz sprawiają trudność próbujemy wykonać w inny sposób, lub szukamy tych elementów na płaszczyźnie ruchowej, które nas ograniczają . Dzięki temu zwiększamy elegancję i lekkość ruchu, co wpływa nie tylko na naszą efektywność działania i sprawczość, ale na nasze samopoczucie. Dzięki temu zwiększamy elegancję i lekkość ruchu, co wpływa nie tylko na naszą efektywność działania i sprawczość, ale na nasze samopoczucie. Ucząc się siebie na płaszczyźnie ruchowej wpływamy na nasze emocje. To emocje informują nas o naszych rzeczywistych potrzebach pomagając z poziomu ciała rozpoznać to, co ważne dla nas. Ruch zamieniamy w proces autoterapii.

Wtorki godz. 18.00

Zdrowy kręgosłup (od września)

To godzina zginania i skręcania kręgosłupa w ten sposób, by poruszyć każdą kością, każdym mięśniem. Uczymy się koordynacji ruchowo - oddechowej i koordynacji wzrokowo – ruchowej. Szukamy tych wszystkich elementów ruchu, które mają wpływ na jego jakość, a które zostały przez nas zagubione, zapomniane w ferworze codziennych zajęć. Ukierunkowani na cel działania, zapominamy jaką rolę odgrywa ciało . Przypominamy sobie bardzo często o tym dopiero w momencie, kiedy poczujemy ból. Uczymy się rozpoznawać ruch który zwiększa nasz komfort ale również uczymy się rozpoznawać ruch, który zmniejsza poczucie naszego komfortu, a więc w konsekwencji może powodować ból. Uczymy się, jak poprzez wzrost świadomości siebie stać się dla siebie najlepszym trenerem.

Poniedziałki i środy godz. 19.30

ULATINO

ULATINO (Ula+latino) to wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju zajęcia taneczne dla Pań łączące ze sobą elementy oryginalnych latynoamerykańskich tańców ze świetną zabawą, nauką atrakcyjnych choreografii oraz kształtowaniem zgrabnej sylwetki przy okazji ucząc seksapilu i wdzięku. Zajęcia prowadzone są w swobodnej, miłej wręcz domowej atmosferze przy porywających, gorących rytmach muzyki latino. Podczas tańca dajemy upust emocjom, stresy mijają, a uwolnione endorfiny wprawiają w świetny humor i dają zastrzyk energii na długo. Wszystko to w poniedziałki i środy o godz. 19.30 tylko w Harmonyi!

Serdecznie zapraszam,
Urszula Adamczyk (prowadząca)

3-4 maja, 29-30 czerwca

Majowe i czerwcowe warsztaty Metody Feldenkraisa

Najbliższe warsztaty będą o tym, jak nie zagubić się w sobie, oraz - jeśli już to się stało - jak się poszukiwać i odnajdywać w sobie samym.

Lekcje Świadomości Siebie Poprzez Ruch posłużą nam do rozpoznawania własnych limitów i ograniczeń w ciele. Po to, by stopniowo zwiększać świadomość i zakres ruchu.

Jednocześnie będziemy obserwować, jak ta forma rozmowy z ciałem wpływa na nas, na emocje oraz na widzenie siebie. I jak to widzenie siebie determinuje nasze decyzje.

Warsztat majowy
3 maja godzina 10-17
4 maja godzina 10-16
cena 300 zł

Warsztat czerwcowy
29 czerwiec- od 10-17
30 czerwiec - od 10-16
cena 300zł

Zgłoszenia wysyłajcie kumulatywnie pod:
kontakt@feldenkraisdladzieci.pl oraz
kontakt@harmonya.pl

Harmonya Fabryka Ruchu i Zdrowia, Warmińska 6, Lublin prowadząca - Ewa Paszkowska- Demidowska

Powrót
do góry